Republikánus szenátorok figyelmeztették Teheránt

Egy Obamával kötött megállapodás addig él, amíg az elnök hatalmon van

Külföld
  • 2015.03.09. - 19:11

Bármilyen nukleáris gefyverkezésre vonatkozó megállapodás, amelyet Teherán köt Barack Obamával, csak addig lesz hatályban, amíg az elnök hatalmon marad - figyelmeztettek republikánus szenátorok. 

Hétfőn hozták nyilvánosságra azt a levelet, amelyet negyvenhét amerikai szenátor írt a teheráni vezetésnek.

A figyelmeztetésben, amely szokatlan módon próbálja befolyásolni az amerikai külpolitika alakítását, a honatyák rámutatattak, hogy miközben Obama elnök 2017 januárjában távozik majd a hivatalából, sokan ezt követően is a kongresszusban maradnak majd. "Minden olyan megállapodást, amely az önök nukleáris fegyverprogramjára vonatkozik, és amit nem hagyott jóvá a kongresszus, nem tekintünk majd többnek, mint egy Obama elnök és Hamenei ajatollah közötti kormányközi megállapodásnak" - írták a szenátorok.

Reklám