Szerbia kiutat keres a válságból

Üzleti fórum résztvevői próbálnak helyes irányt szabni a gazdaságnak

Külföld
  • 2015.03.05. - 01:09

Kedden kezdődött az úgynevezett „szerb Davos”, a Kopaoniki Üzleti Fórum, amelyen déli szomszédunk vezető politikusai, üzletemberei, bankárai, gazdasági szakemberei és az országba akkreditált külföldi diplomaták vesznek részt és próbálják meghatározni, hogy gazdasági szempontból merre kellene indulnia az országnak ahhoz, hogy kijusson abból a válságból, amelyben pillanatnyilag van.

A háromnapos fórum a rendkívül hangzatos Szerbia 2015-30: A gazdaság iparosításának új víziója és a társadalom korszerűsítése – Hogyan változtassuk a láthatatlan lehetőségeket látható hatásokká címet viseli, s azon az egyik legfontosabb előadást Aleksandar Vucic kormányfő tartotta meg kedden, amikor arról beszélt, hogy jelenleg milyen stratégiai helyzete van az országnak, s milyen perspektívái a gazdaság talpra állításának.

vucicdavos
Reklám