Összeállítást mutatott be Vlagyimir Putyin orosz elnök budapesti látogatásáról a moszkvai állami televízió hétfő este.
A műsorban elhangzottak szerint hazánk Oroszország megbízható szövetségese lehet az Európai Unión belül, formálisan nem szakítva a szankciós politikával, miközben demonstrálja, hogy a büntetőintézkedések értelmetlenek, és sokba kerülnek. Mint mondták, „Magyarország szinte az egyetlen európai állam, ahol a hatalom és az erősödő jobboldali ellenzék támogatja a kapcsolatok erősítését Oroszországgal”. A műsorvezető szerint a Moszkva elleni euroatlanti front távolról sem egységes, Európa pedig nem akar szembenállást Oroszországgal, s szakítani sem akar vele. Pjotr Akopov, a Kremlhez közeli Vzgjlad.ru internetes hír- és elemző portál főszerkesztő-helyettese szerint Orbánt nehéz lenne oroszbarátnak nevezni, mint mondta, a miniszterelnök magyar hazafi, aki azt akarja, hogy országa erős legyen, így gyakorlatias, nemzeti érdekek vezetik.
A Le Monde szerint az orosz elnök fogadásával Orbán semmibe vette az EU hallgatólagos szabályait. A francia baloldali-liberális lap idézett egy magas rangú diplomatát, akit aggaszt Budapest és Moszkva közeledése. A cikk szerint Putyin éket próbál verni az uniós szolidaritásba.