Történelmet írt Kolinda Grabar-Kitarovic. A horvát politikus vasárnap letette esküjét, ezzel pedig ő lett Horvátország első női elnöke.
A ünnepségen kilenc ország elnöke vett részt, köztük Áder János magyar köztársasági elnök. Jelen volt több más szomszédos ország államfője is, Szerbiát Aleksandar Vucic miniszterelnök képviselte.
Kolinda Grabar-Kitarovic február 19-én lép hivatalba.



