Letette az esküjét az első női horvát elnök

Áder János is jelen volt az ünnepségen

Külföld
  • 2015.02.15. - 12:52

Történelmet írt Kolinda Grabar-Kitarovic. A horvát politikus vasárnap letette esküjét, ezzel pedig ő lett Horvátország első női elnöke.

A ünnepségen kilenc ország elnöke vett részt, köztük Áder János magyar köztársasági elnök. Jelen volt több más szomszédos ország államfője is, Szerbiát Aleksandar Vucic miniszterelnök képviselte. 

Kolinda Grabar-Kitarovic február 19-én lép hivatalba.

Reklám