Volt is tüntetés meg nem is tegnap Kijevben. Az orosz hírügynökség helyi tudósítója és a moszkvai híradókban leadott bejátszások szerint több százan próbáltak bejutni az elnöki adminisztráció épületébe, sőt át is törték a nemzeti gárda kordonját, és csak a helyszínre érkező rendőri erősítés tudta őket kiszorítani a hivatal területéről.
Budapesten az ukrán konfliktusról tájékozódott az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottsága. Németh Szilárd, a bizottság fideszes alelnöke szerint a magyarok aránytalanul érintettek a mozgósításban. Azt javasolják, hogy uniós megoldást találjanak a problémára. Az LMP-s Széll Bernadett szerint a bizottság egységesen látja a helyzet súlyosságát. Mirkóczki Ádám, a bizottság jobbikos tagja kijelentette: be kell fejezni az Ukrajna területi integritásáért való aggódását, mivel az már érvényét vesztette.



