Heves megyében baktérium okozta a fertőzést

Kórokozó a vízben

Krónika
  • 2018.09.25. - 02:10

Az első vizsgálati eredmények alapján Campylobacter nevű baktérium okozta a hányással, hasmenéssel, magas lázzal járó tömeges megbetegedéseket Domoszlón és Kisnánán – tájékoztatta a Heves Megyei Kormányhivatal tegnap az MTI-t.

A laboratóriumi vizsgálatok a vízben is azonosították a kórokozót. Az ivóvízhálózat üzemeltetője megkezdte a szükséges minőségjavító beavatkozásokat. Közölték, a vízfogyasztás korlátozását fenntartják mindaddig, míg a megismételt vizsgálatok negatívnak bizonyulnak. A hatóságok a továbbiakban arra keresik a választ, hogy honnan, milyen úton szennyeződhetett a települések vízellátó rendszere. A megbetegedések szeptember 15-én kezdődtek. Az orvoshoz fordulók száma a hétvégére jelentősen csökkent, hétfőig összesen kétszáz beteget regisztráltak.

Reklám