Tizenhat, kétmillió szál virággal díszített kocsi, illetve magyar és külföldi művészeti csoportok vonultak végig szombaton Debrecenben, az ötvenéves múltra visszatekintő virágkarneválon.

Az első felvonulást 1966. augusztus 20-án tartották, de ez mégis csak a negyvenhetedik rendezvény volt, mert a hetvenes évek végén három alkalommal elmaradt a karnevál. A virágkocsik felvonulását ezúttal is a Szent Koronát és a koronázási jelvényeket, az országalmát és a jogart szimbolizáló kompozíció, majd a Debrecenbe kéne menni című, a város címerét is ábrázoló kocsi nyitotta meg.



