A Hawaii-szigeteken őshonos, de ma már a kihalás szélén álló hét háziméhfajt vettek fel a veszélyeztetett és védett fajok listájára az amerikai szövetségi hatóságok, így ezek az első méhek, amelyek törvény általi védettséget élveznek az Egyesült Államokban. Az álarcos méhekhez vagy sárga arcú méhekhez tartozó rovarok élőhelyük elvesztése, erdőtüzek és az invazív növény- és állatfajok megjelenése miatt kerültek a kihalás szélére.
A sárga arcú méhek a Hawaii-szigeteken őshonos növények beporzói, ha ezek kihalnak, az őshonos növények egy része is kipusztulhat. A hatóságok egy héttel azután hozták meg döntésüket, hogy az amerikai Hal- és Vadvédelmi Szolgálat kezdeményezte, hogy az Egyesült Államok északkeleti térségében és középnyugat-északi körzeteiben élő, a kihalás szélén álló poszméhet vegyék fel a veszélyeztetett és védett fajok listájára. Amerikában az utóbbi néhány évben a háziméhek fele eltűnt, a jelenség immár komoly hatással van a mezőgazdaságra is.



