Tegnap a világ minden pontján – így Tajvanon is – megünnepelték a Star Wars-napot, amelyen a rajongók a legkülönfélébb módon tisztelegnek kedvenc sci-fijük, a Csillagok háborúja előtt.

Az ünnep időpontja, vagyis május 4. abból a híres mondásból ered, miszerint „Az erő legyen veled”, ami angolul „May the force/fourth be with you”, vagyis a „Május 4-e legyen veled”. A Star Wars-napot hivatalosan 2011 óta tartják.



