Tovább tart az epres „tűfrász”

Új-Zéland is retteg

Krónika
  • 2018.09.24. - 00:57

Új-Zélandon kezdik levenni a boltok polcairól az Ausztráliából importált epret, miután az egyik aucklandi szupermarketben is tűt találtak az egyik gyümölcsben.

A visszahívás egyelőre egy új-zélandi üzletláncra és egy ausztrál szállítóra vonatkozik, ám biztosra vehető, hogy az országban drasztikusan csökken az eperfogyasztás. Ausztráliában már napok óta tart a „tűfrász”, több mint száz, tűvel szennyezett eperről tettek már bejelentést. Az országban tíz-tizenöt évre emelték az élelmiszerszennyezés büntetési tételét és százezer dolláros nyomravezetési díjat ajánlottak fel annak, aki segít megtalálni az ausztrál mezőgazdaságot súlyosan érintő bűncselekmény elkövetőjét.
Reklám