Jogerősen tizenkilenc év fegyházbüntetéssel sújtotta tegnap a Fővárosi Ítélőtábla az a férfit, aki tizenkilenc esztendeje összevert és agyonszurkált egy idős házaspárt Zuglóban, a sértettek lakásában.
Wenzl Csaba Erdélyből települt át Magyarországra, a fiatalembert a zuglói házaspár befogadta, rendszeresen munkát és pénzt adtak neki. A vádlott 1995 májusában keveredett vitába patrónusaival, mivel nem tudta megadni nekik néhány ezer forintos tartozását. A férfi járóbottal, illetve sodrófával súlyosan összeverte az öregeket, majd több tucat késszúrással végzett velük.
Miután a rendőrség korábban megszüntette ellene a nyomozást, a vádlott Budapest szomszéd kerületében telepedett le, családot alapított, állampolgárságot kapott, és a gyermekétkeztetésben vállalt munkát. Wenzl Csaba legkorábban büntetése kétharmadának letöltése után szabadulhat feltételesen.



