Vádat emelt tegnap a Fővárosi Főügyészség három terhelttel szemben fegyveresen elkövetett emberrablás és más bűncselekmények miatt.
A vádlottak a nyomozás adatai szerint két éve elraboltak egy Bécsben élő magyar férfit, szabadon engedéséért pedig váltságdíjat követeltek – tájékoztatta lapunkat Ibolya Tibor, a vádhatóság vezetője.
Az ügy első- és másodrendű vádlottja egy román állampolgár, illetve annak élettársa, s azért esett a választásuk a sértettre, mert úgy tudták, tehetős ember. A férfit bécsi lakásánál a lépcsőházban elkábították, majd egy nagyobb táskába rejtve Magyarországra, egy Pest megyei tanyára szállították, majd ott fogva tartották. Őrzéséről a banda harmadik tagja, egy férfi gondoskodott, aki rendszeresen megverte és fegyverrel fenyegette meg az elrabolt embert annak érdekében, hogy az hozzáférést adjon a bankszámláihoz a csoport számára. A sértett egy idő után megtört, és tizennyolcmillió forintnak megfelelő összeg átutalását tette lehetővé a román férfi élettársának fiktív cége javára. Az elrabolt férfit több hónapos fogság után visszavitték Ausztriába, és ott egy autópálya mellett magára hagyták.



