Hosszabb időtartamú szabadságvesztés kiszabásáért fellebbezett a Fővárosi Főügyészség annak az orvosnak a büntetőperében, aki a Fővárosi Törvényszék egy hete kihirdetett, nem jogerős ítélete szerint négy esztendeje lúggal öntötte le volt szeretőjét, s ennek következtében a nő maradandó egészségkárosodást szenvedett – tájékoztatta lapunkat Ibolya Tibor, a vádhatóság vezetője.
A bíróság B. Krisztiánt egyebek mellett aljas indokból elkövetett, maradandó fogyatékosságot okozó testi sértés miatt marasztalta el, s ezért négy év börtönbüntetésre ítélte, emellett öt esztendőre eltiltotta foglalkozásától is.
A történtek után a vádlott lemondott a Budai Irgalmasrendi Kórház főigazgatói posztjáról, később pedig gyermekgyógyászként Terézvárosban dolgozott. A kerület képviselő-testülete hétfőn döntött úgy, hogy nem kívánja tovább foglalkoztatni B. Krisztiánt, s helyettesítésére megtette az intézkedéseket.



