Paradicsom

Száznegyven tonna gyümölccsel dobálták meg egymást a spanyolok Bunolban

Krónika
  • 2016.09.01. - 01:46

Augusztus utolsó szerdáján minden évben a paradicsomé a főszerep a spanyolországi Bunolban, a Valenciához közeli kisváros főterén már kora reggel több ezres tömeg verődik össze, hogy rész vegyen a csatában.

Bunol 20160901
(Fotó: Reuters - Heino Kalis)

A tegnapi eseményre több mint száznegyven tonna, egyébként már eladhatatlan, túlérett gyümölcsöt hordtak a településre a kamionok. Bár a paradicsomcsata értelme vitatott, arra már régóta készülnek a turisták is, akik közül sokan a hírnevéhez méltó nagy látványossághoz igazítják nyaralásukat a környéken, a rutinosabbak pedig már váltóruhával érkeznek.

Reklám