A gyermeknap – amelyet először Törökországban tartottak meg 1920-ban – a világ számos országában ünnep.

Magyarországon 1931-től rendezik meg (akkor még gyermekhétnek hívták), de 1950 óta már csak egy napig – május utolsó vasárnapján – tart. Vasárnap az egész országban szórakoztató programokkal tették a felnőttek emlékezetessé e napot a gyermekeknek.



