Nemzetközi betörőbandát lepleztek le Münchenben

A bűnözők egész Európában aktívak voltak

Krónika
  • 2017.05.23. - 14:03

A müncheni rendőrség szóvivője egy poliphoz hasonlította a bűnszövetkezetet, amelynek csápjai egész Európát behálózzák. A gyanú szerint a társaság felelős a Németországban elkövetett betörések ötödéért, elsősorban fiatal nők hatoltak be a kifosztandó lakásokba.

A szervezet 2016 januárjában került a hatóságok látókörébe – arra lettek figyelmesek, hogy a betörők igencsak rutinosan végezték a munkájukat. A vizsgálatok során végül kiderült, hogy egy eredetileg Horvátországból származó nemzetközi bűnbanda tagjai. Münchenben összesen húsz betörőnőt tartóztattak le, de a hálózatnak akár ötszáz tagja is lehet. Spanyolországban és Horvátországban is történtek letartóztatások, de a rendőrség szerint a bűnszervezetnek Franciaországban, Belgiumban és Olaszországban is vannak érdekeltségei.  

Reklám