Nehezen indult a 2019-es év Dánia déli partvidékén, ahol az Alfrida névre keresztelt vihar az elmúlt napokban haladt át óriási széllökésekkel és rengeteg csapadékkal, áradásokat okozva.

Néhány településen a vízszint húsz éve nem tapasztalt mértékben nőtt meg. A városokban már az óév utolsó napján megkezdődött a felkészülés az árvíz ellen, a lakosok barikádokkal és homokzsákokkal védekeztek, a lezúduló eső miatt ugyanis a víz szintje mintegy 1,7 méterrel magasabb volt a normálisnál.
A vihar tegnap még tovább vonult Dánia felett, a széllökései azonban gyengültek, a víz szintje pedig szerencsére visszahúzódott.



