Nem kezeltették szifiliszes gyermeküket

Egy zalai pár a vádlott

Krónika
  • 2019.01.23. - 03:52

Kiskorú veszélyeztetése miatt emeltek vádat Zalában egy élettársi kapcsolatban élő pár ellen, akik éveken keresztül elhanyagolták gyermekük tőlük kapott szifiliszes fertőzésének kezelését, gyermekeiket pedig iskolába sem járatták.

A szülőknél 2013-ban diagnosztizáltak szifiliszt, akkor 6 éves és 4 éves gyermekei­ket is megvizsgálták, de náluk nem volt kimutatható a fertőzés. Megelőzésként antibiotikumos kezelést és rendszeres kontrollvizsgálatokat írtak elő számukra, de a szülők ezeket nem hajtották végre, nagyobbik lányuk emiatt meg is fertőződött. A kislány 2015-ben többször kórházi kezelésre is szorult, a szülők a felszólítások ellenére mégis több éven át elhanyagolták a felülvizsgálatokat, holott fennállt a lehetősége annak, hogy a betegség súlyosbodik. Miután a szülők a felszólítások ellenére sem kezeltették megfelelően a leányukat, a Zala Megyei Kormányhivatal 2017 augusztusában nevelésbe vette mindkét gyermeket.

Reklám