A korábbi egy óráról három órára nőtt a várakozási idő az M1-es autópályán a hegyeshalmi határátlépési pontnál, ahol továbbra is szúrópróbaszerűen ellenőrzik az Ausztriába belépő járműveket az osztrák hatóságok - tudatta a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense szerdán délután.
Smuk Ferenc elmondta, hogy a személyautók, az autóbuszok és a teherautók is hét kilométeren torlódnak a sztrádán.
Hozzátette: arra kéri a rendőrség a sofőröket, hogy fokozott figyelemmel közlekedjenek a sztráda érintett szakaszán és indulás előtt a rendőrség honlapjának határinfó oldalán tájékozódjanak a választott határátlépési pontoknál szükséges várakozási időkről.
Az osztrák hatóságok az embercsempészek és az illegális migránsok kiszűrése érdekében idén április 25-e óta tartanak szúrópróbaszerű ellenőrzéseket a magyar-osztrák határátlépési pontokon.



