Mentálisan zavart férfi fenyegetőzött robbantással a londoni metróban, őrizetbe vették

Nem volt nála pokolgép

Krónika
  • 2018.06.23. - 00:15

Rövid időre lezárták és kiürítették péntek reggel a London belvárosában lévő Charing Cross metró- és vasútállomást, ahol egy ember a sínekre ment, és azt állította, hogy pokolgép van nála.

Az MTI tudósítása szerint az illetőt a brit közlekedési rendőrség (BTP) néhány perc alatt őrizetbe vette. Nem sokkal később közölték, hogy a harmincnyolc éves férfi mentális zavarokkal küszködik, és semmiféle robbanószerkezet nem volt nála. Az incidens során személyi sérülés nem történt. A hét elején az észak-londoni Southgate metróállomáson történt akkumulátor-rövidzárlat okozta kisebb robbanás, amelyben néhányan könnyebben megsérültek. A rendőrség ezzel az incidenssel kapcsolatban is őrizetbe vett egy embert, akit röviddel később szabadlábra helyezett, de folytatja ügyében a vizsgálatot. A hatóságok tájékoztatása szerint egyik incidens sem terrorcselekmény volt.
Reklám