Legalább kétszáz ember eltűnt Brazíliában

Vasércbányánál átszakadt egy zagytározó gát, mindent elöntött az iszap

Krónika
  • 2019.01.25. - 21:41

Legalább kétszáz ember tűnt el Brazília Minas Gerais államában, miután egy vasércbányánál átszakadt egy zagytározó gát - közölték tűzoltók pénteken.

A délkelet-brazíliai állam fővárosának, Belo Horizonténak a tűzoltósága emellett közölte: több tucat ember rekedt azokon a területeken, amelyeket elöntött az iszap a gátszakadás következtében. 

A gátszakadásról szóló korábbi jelentések nem számoltak be áldozatokról vagy eltűntekről, csak arról, hogy sokakat ki kellett menekíteni az iszapözön útjából.

Az Ibama nevű brazil környezetvédelmi ügynökség közlése szerint a zagytározó 1 millió köbméter iszapot tárolt.

A vasércbányát a Vale SA brazíliai vállalat üzemelteti.

Reklám