Lángol az ősgyep a Hortobágyon

Az oltást a Hajdú-Bihar megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja

Krónika
  • 2018.09.29. - 20:42

Közel tizenöt hektáron lángol a puszta Hortobágy-Kónya térségében - közölte a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője szombat este.

Papp-Kunkli Nóra tájékoztatása szerint a tűz ősgyepen és erdei aljnövényzeten ég, de egy használaton kívüli hodály is leégett.
A tüzet jelenleg is oltják négy vízsugárral és kéziszerszámokkal a debreceni, a hajdúszoboszlói, a hajdúböszörményi, a tiszafüredi hivatásos és a balmazújvárosi önkormányzati tűzoltók. 
Az oltást a Hajdú-Bihar megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja - közölte a szóvivő.

Reklám