Ezúttal sem telt el lövöldözések nélkül a hétvége az Egyesült Államokban. Seattle-ben három, a texasi Austinban legalább egy halálos áldozata, valamint több súlyos sérültje van a fegyverropogásnak.
Austinban is fegyveresek nyitottak tüzet. Itt két, egymástól független lövöldözést vélt elsőre összefüggő esetnek a rendőrség. Ugyanakkor a nyomozás szerint a két esetnek nincs köze egymáshoz, és minden bizonnyal a terrorizmushoz sem.
Először helyi idő szerint vasárnap hajnalban kezdett lövöldözni valaki egy belvárosi utca közepén. Egy szemtanú három lövésre emlékszik, és arra, hogy mindenki fut mindenfelé. „ Mi is futottunk két háztömböt” - mesélte. A rendőrség szerint a lövöldözés egyszerű rendzavarásból indult, de aztán a résztvevők hirtelen fegyvert rántottak, és elkezdtek a tömegbe lőni.
A második eset pár perccel később, egy közeli parkolóházban történt, ahol egy fegyveres támadó kezdett lövöldözni. Ő rosszabbul járt, mert miután a járókelők lefegyverezték és lefogták, kórházba kellett szállítani. A városban történt két lövöldözésben legalább egy ember életét vesztette, hármat kórházban ápolnak.



