Az idén is megtartották Grúziában a tömeges keresztség ünnepét. A fővárosban, Tbilisziben található Szent Háromság-székesegyházban több százan vették fel a keresztséget.

A szertartás immár régi hagyománynak számít a grúzok körében, az évente sokak által várt eseményen a pátriárka általában több száz kisgyermeket keresztel meg, közöttük a képünkön látható kisfiút is. A keleti keresztény egyházakban még gyakorlatnak számítanak a hasonló tömeges keresztelkedések, amelyek Nyugaton már inkább régebbi korok szokásainak számítanak.



