Japánban több mint ezren kaptak hőgutát a múlt héten

A szigetországban a hőmérséklet árnyékban tartósan meghaladta a harminc Celsius-fokot a múlt héten

Krónika
  • 2017.06.06. - 07:58

Több mint ezer embert szállítottak kórházba a múlt héten Japánban súlyos hőguta tüneteivel - közölte kedden a japán tűzoltóság, amely ellátja részben a mentőszolgálat szerepét is.

A múlt héten Japán nagy részén pokoli hőség volt, a hőmérséklet árnyékban tartósan meghaladta a harminc Celsius-fokot. A legtöbben a fővárosban, Tokióban kaptak hőgutát. Májusban két nő halt meg a hőség miatt.

Tavaly több mint százan haltak meg Japánban a nagy hőségben, több tízezren kerültek kórházba.

A japán mentőszolgálat arra kérte a szigetország lakóit, hogy vegyék komolyan a nagy hőség okozta veszélyt, több időt töltsenek árnyékban, és folyamatosan, sok vizet igyanak kisebb adagokban.

Reklám