Hawaii: új riasztási rendszer

Rossz gombot nyomott

Krónika
  • 2018.01.16. - 00:41

A szombati hamis rakétariadó után biztonságosabb riasztási rendszert vezettek be Hawaiin. A pánikot okozó személy nevét nem hozták ugyan nyilvánosságra, de a katasztrófaelhárítási hivatal hawaii részlege tudatta: az illetőt átmeneti időre áthelyezték.

A vizsgálat kiderítette, hogy az alkalmazott véletlenül rossz gombot nyomott meg. Az új intézkedések értelmében ezentúl a riadóztatási rendszer működésbe léptetéséhez két ember kell: egyikük kiadja a riadót, másikuk pedig megerősíti a riadó tényét. Mint ahogy arról beszámoltunk, szombaton Honoluluban a katasztrófa-elhárítási hivatal tévesen riadóztatta a lakosságot, hogy ballisztikus rakéta közelít, és perceknek kellett eltelniük, mire lefújták a riadót.
Reklám