Kilenc tüntetőt tartóztatott le a rendőrség tegnapra virradóra az Egyesült Államokban, a Washington állambeli Seattle-ben, ahol a május 1-jei felvonulás zavargásokba torkollt, miután a békés, fizetésemelésért és a bevándorlók jogaiért demonstrálók soraiban radikális antikapitalista tüntetők bukkantak fel.

Utóbbiak összecsaptak a kivezényelt rendőrökkel, akik fotónk tanúsága szerint már felkészültek az immár az egész világon elhíresült anarchisták elleni rendkívül kemény fellépésre. A már több nagyvárost is szétverő aktivisták ezúttal sem kímélték sem Seattle-t, sem a rendőröket.


