Hamis rakétariasztás miatt tört ki kisebb pánik Hawaii egyik szigetén

Vaklárma

Krónika
  • 2018.01.15. - 01:08

Hamis rakétariadó keltett pánikot a Hawaiihoz tartozó Oahu szigetén. Helyi idő szerint szombaton reggel riadóztatta a szövetségi katasztrófaelháritási hivatal, a FEMA a helybélieket, mobiltelefonon jutatta el hozzájuk a hírt, miszerint ballisztikus rakéta közeledik a szigethez, és mindenkinek azonnal fedezékbe kell vonulnia.

Pár perccel később a FEMA hawaii központja Twitter-üzenetben nyugtatott meg mindenkit, hogy vaklárma volt, nincs rakétafenyegetés. Egyelőre nem hozták nyilvánosságra, hogy ki a felelős a hamis riadóért. A Pentagon nem nyilatkozott az esetről, míg David Ige, Hawaii kormányzója bocsánatot kért a vaklármáért.
Reklám