Húsz kilométer hosszan torlódtak fel tegnap a teherautók a hegyeshalomi határátkelő magyar oldalán, mivel az osztrák hatóságok ismét szúrópróbaszerűen ellenőrizték a járműveket, illegális bevándorlókat keresve.

A magyar rendőrség felhívta az autósok – közöttük a személygépkocsival útra kelők – figyelmét, hogy az állandósuló osztrák intézkedések miatt az Ausztriába történő határátlépéshez lehetőség szerint válasszák a soproni vagy a vámosszabadi határátlépési pontokat, és indulás előtt tájékozódjanak a várható közlekedési helyzetről.



