Japánban van a földkerekség egyik legmeredekebb hídja, amely éppen olyan, mint egy igazi hullámvasút.

Az Eshima Ohashi elnevezésű híd Matsue és Sakaiminato városát köti össze, és 1,7 km hosszú. Szemből olyan, mintha szinte derékszögben emelkedne felfelé, hogy aztán a csúcs után ugyanilyen meredeken térjen vissza. Azért ilyen magas középen, hogy a legnagyobb hajók is átférjenek alatta. Mindenesetre félős sofőröknek nem ajánlott.



