Eloltották a VII. kerületi Péterfy Sándor utca és Hernád utca kereszteződésében álló társasház negyedik emeleti lakásában keletkezett tüzet - közölte a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője szerdán, nem sokkal dél után az MTI-vel. Későbbi tájékoztatás szerint nyolc lakás vált használhatatlanná
Kisdi Máté tájékoztatása szerint a 100 négyzetméteres lakás teljesen kiégett. A lakásból átterjedt a tűz a tetőtérbe is, aminek következtében a tetőszerkezet 400 négyzetméteren károsodott. A lángok megfékezésében 44 tűzoltó vett részt tizenöt járművel.
A tűzoltók húsz embert kísértek ki az épületből. Két felnőtt és két gyermek sérült meg a tűzben, őket füstmérgezés gyanújával kórházba vitték - közölte a szóvivő.
A VII. kerületi önkormányzat szerdán azt közölte, hogy a tűz miatt nyolc lakás - négy a harmadik emeleten és négy a negyedik emeleten - vált lakhatatlanná.
Az önkormányzat az érintett lakóknak felajánlotta, hogy ideiglenes elszállásolja őket a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Csengery utcai diákotthonában. Az MTI kérdésére elmondták, ketten éltek a lehetőséggel, további 14 ember saját maga oldotta meg elhelyezését.



