Altató lövedékkel meglőtték azt a medvét, amely május végén először Nógrád megyében bukkant fel, legutóbb pedig a Csongrád megyei Sándorfalván látták.

Bükki Nemzeti Park Igazgatóság közlése szerint egy bizottság hétfőn dönt a medve szabadon engedéséről, illetve annak pontos idejéről. Az emlős addig a Szegedi Vadasparkban marad.



