Elfogták a sopronkőhidai börtönből megszökött rabot

Belső vizsgálat indult a szökés felelőseinek felkutatására

Krónika
  • 2018.01.13. - 08:39

A Készenléti Rendőrség járőrei szombaton hajnalban Sopronban elfogták a Sopronkőhidai Büntetés-végrehajtási Intézetből előző nap megszökött férfit - közölte Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP).

A börtön foglalkoztatási programjában részt vevő 37 éves rab pénteken a déli órákban szökött meg munkavégzése helyszínéről.

A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága az esettel kapcsolatban belső vizsgálatot indított, öt embert - a börtön területén működő gazdasági társaság biztonsági vezetőjét, három munkáltatási felügyelőt és egy biztonsági felügyelőt - pénteken azonnali hatállyal felfüggesztettek beosztásából.

Reklám