Eddig mintegy háromszáz állami gondozásban élő gyermek vett részt a Szülők Háza Alapítvány Tegyél Jót! Ülj mellém! elnevezésű jótékonysági programjában - mondta el Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes csütörtökön budapesti sajtótájékoztatón.

Molnár László, Újbuda alpolgármestere azt hangsúlyozta, hogy az önkormányzatoknak nagyon nagy a felelősségük van abban, hogy hogyan élnek az emberek a településeken. Ez a felelősség kettős: erkölcsi és anyagi segítséget kell nyújtani - tette hozzá. Közölte, Újbuda hosszú évek óta támogatja a Szülők Háza Alapítvány tevékenységét, és az idei költségvetésben is különítettek el forrást az alapítvány számára.
Kemény Dénes, a Szülők Háza Alapítvány alapítója köszönetet mondott a támogatóknak, és elmondta, hogy annak idején családterápiás központtal indultak, ma már pedig intézetekbe gyermekotthonokba is ellátogatnak.
Regős Judit, a Szülők Háza Alapítvány elnöke elmondta, négy hónappal ezelőtt kezdték el vidéki gyermekotthonok látogatását a jótékonysági program keretében. Céljuk kettős: szeretnének a gyerekeknek személyes támogatást nyújtani, továbbá segíteni kívánják a nevelők munkáját is. A budapesti program fővédnöke Tarlós István főpolgármester.
A közreadott sajtóanyag szerint idén 5 vidéki és 5 fővárosi gyermekotthonban tesznek látogatást önkéntes családokkal és szakemberekkel. Az önkéntes családok a kijelölt gyermekotthonokban különböző programokban vesznek részt gyermekekkel. A gyerekeknek a családok "biztatást adnak, hogy legyen hitük, motiváltságuk arra, hogy tanuljanak, és a destruktív helyett a konstruktív irányt válasszák: a fejlődést és a megkapaszkodást" - fogalmaztak a dokumentumban.



