Élen jár hazánk a dizájnerdrog-fogyasztásban - mondta Csákó Ibolya rendőr alezredes, az Országos Rendőr-főkapitányság bűnügyi főosztályának kiemelt főreferense az M1-en tegnap reggel, a kábítószer-fogyasztás elleni küzdelem világnapján.
Ahogyan korábban írtuk, hazánkban a legnépszerűbb kábítószer a kannabisz. Hét éve viszont megindult az új pszichoaktív anyagok, az úgynevezett dizájnerdrogok térhódítása. Ezek olcsón előállítható, könnyen beszerezhető szintetikus anyagok, gyors térnyerésük is ennek köszönhető. Csákó Ibolya kiemelte a dizájnerdrogokkal szembeni küzdelemben az öt éve bevezetett úgynevezett C listát, amely rögzíti az új pszichoaktív anyagokat. Hozzátette: 2014-től ezek teret vesztettek, és megindult amfetamintartalmú kábítószerek újabb térhódítása. A dizájnerdrogoknak itthon már szűkül a piacuk, de még mindig jóval olcsóbbak, mint az alkohol és a klasszikus kábítószerek. Főleg a fiatalok és a szegényebbek a veszélyeztetettek. Csákó Ibolya szólt arról is, hogy nyáron rendszerint emelkedik a fogyasztók és a lefoglalások száma.



