A Vodafone után már a Telekom nevében is telefonálnak csalók a feltöltőkártyás előfizetők adategyeztetési kötelezettségére hivatkozva.
Hasonló módszerrel keresték meg a Vodafone ügyfeleit is, azonban utóbbi szolgáltató is jelezte, ők sem telefonhívás útján értesítenek. Az adategyeztetéshez a telefonszámon kívül olyan adatok szükségesek, amelyek alapján az előfizető azonosítható. Online egyelőre csak a Telenor és a Telekom ügyfelei egyeztethetnek, a Vodafone-nál csak a jövő hónaptól lesz erre lehetőség. Aki júniusban nem keresi meg a szolgáltatóját, az júliustól nem tudja használni a feltöltős SIM kártyáját.



