Megkezdődött tegnap a bundabotrányok sorozatának újabb büntetőpere a Pesti Központi Kerületi Bíróságon, a testület az Eger egykori labdarúgóihoz köthető csalások ügyeiben nyitotta meg a bizonyítást.
A vádirat szerint a vádlottak tizenhárom mérkőzést manipuláltak, a lefizetett játékosoknak esetenként ötezer eurót adtak, majd a bundameccsek többségére ismeretlen emberek hatvanezer eurós összegben fogadtak ázsiai internetes fogadóirodáknál. A közvetítők mérkőzésenként egy-kétezer eurót tehettek zsebre. A vádlottak a csalásokkal megsértették egyebek mellett a sporttörvényt, a munkaszerződésüket és a Magyar Labdarúgó-szövetség szabályzatát is.



