Elindult tegnap kora reggel Budapestről a Boldogasszony nevű zarándokvonat a holnap kezdődő csíksomlyói búcsúba.

Az utazás résztvevőit Bíró László tábori püspök áldotta meg a Nyugati pályaudvaron. Az Erdélybe látogatókat Kolozsváron, Marosvásárhelyen, Maroshévízen és Gyergyószentmiklóson ünnepélyesen fogadják. A zarándokokat a kormány részéről Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolattartásért felelős államtitkára búcsúztatta.



