Biciklivel érkezett a belga miniszter a sajtótájékoztatóra

Míg ő a kerékpáros közlekedést népszerűsítette, a biciklit ellopták

Krónika
  • 2017.02.15. - 17:23

Ben Weyts a bicikli városi közlekedésben betöltött szerepére próbálta ráirányítani a figyelmet, amikor maga is kerékpáron érkezett a sajtótájékoztatójára – alig harminc percet beszélt erről, de ennyi idő alatt valaki máris ellopta a biciklit.

A belga közlekedésügyi miniszter szerint az országban az egyik legrosszabb a dugóhelyzet egész Európában, így fontos lenne, hogy a helyiek ne csupán sportként, hanem közlekedési módként is tekintenének a kerékpározásra. Sajtótájékoztatójára is biciklivel érkezett, amelyet az épület előtti tárolóban lakatolt le. A félórás program során kijelentette, hogy az ország mintegy háromszáz millió euró ráfordításával javítana a bicikliközlekedés infrastruktúráján, majd dolgára indult – volna, ha valaki nem lopta volna el a biciklijét az épület elől.  

Reklám