Az édesanyákat köszöntöttük tegnap, anyák napján, amelynek története az ókori Görögországig nyúlik vissza, és hazánkban a hagyomány szerint május első vasárnapján ünnepeljük.

Bár a jeles dátumról szinte a világ összes államában megemlékeznek az emberek, az időpontja országonként eltérhet, a közös pont, hogy mindenhol májusban tartják, Magyarországon először 1925-ben ünnepelték meg. Ez alkalomból tegnap kiadott közleményében a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség egyebek mellett kiemelte: a kormánypártok az édesanyák mellett állnak, azon dolgoznak, hogy a megbecsülést és a segítséget az év minden napján, minden élethelyzetben érezzék.



