A Naprendszer újabb holdja

Magyar és amerikai csillagászok nagy felfedezése

Krónika
  • 2017.05.20. - 00:37

A Naprendszer harmadik legnagyobb törpebolygójának holdjára bukkantak magyar és amerikai csillagászok – adta hírül a Magyar Tudományos Akadémia. Kiss Csaba és kutatótársai a Neptunusz pályáján túl elhelyezkedő Kuiper-öv objektumait vizsgálták a Kepler-űrtávcső mérései alapján.

2007-OR10
Reklám