Krónika

Nemzeti színbe öltöztették a Colosseumot az olasz tűzoltók

Nyolcvan tűzoltó eresztette le a zászlót

Kétezer négyzetméteres zöld, fehér, piros zászlóval fedték be kedden a Colosseumot a június 2-i nemzeti ünnep alkalmával a tűzoltók.

Nemzeti színbe öltöztették a Colosseumot az olasz tűzoltók
Rómában nemzeti színekben ragyog a Colosseum
Fotó: AFP/Tiziana Fabi

Rómában 2006 óta szokásnak számít, hogy a köztársaság ünnepén a Colosseum zöld, fehér, piros színűvé változik.

Egy ötven méter magas, negyven méter széles, négyszázötven kilogramm súlyú nemzeti színű zászlót eresztenek le az amfiteátrumnak épségben megmaradt, legmagasabb oldalán.

A megvalósítás annak a nyolcvan tűzoltónak a feladata, akik az ország különböző részeiből érkeznek. A tűzoltóság hegyi, folyami és barlangmentésre szakosodott (Saf) embereiről van szó. A zászlót centiméterről centiméterre a Colosseum tetejéről tekerték le. A tűzoltók kötélen lógva saját testsúlyukkal húzták le a zászlót.

A tűzoltók az egyetlenek, akik a régészeken túl engedéllyel bírnak, hogy felkapaszkodjanak a Colosseum falaira.

Kapcsolódó írásaink