Krónika

Több millió értékű Renoir, Cézanne és Matisse festményeket loptak el egy olasz múzeumból

Négy álarcos férfi jutott be a Magnani Rocca Alapítvány villájába, Parma közelében, Észak-Olaszországban

Négy álarcos férfi hatolt be a Magnani Rocca Alapítvány villájába, Parma közelében, Észak-Olaszországban, és elraboltak műalkotásokat március 22-én este – közölte egy rendőrségi szóvivő, megerősítve a Rai televíziós hálózat beszámolóját.

Több millió értékű Renoir, Cézanne és Matisse festményeket loptak el egy olasz múzeumból
Magnani Rocca Alapítvány villáját rbolták ki Parma közelében
Fotó: AFP/robertharding/Robert Harding Heritage/ProCip

Ellopták Pierre-Auguste Renoir Hal című festményét, Paul Cézanne Cseresznyés csendéletét és Henri Matisse Odalisque a teraszon című festményét, olasz médiajelentések szerint.

A BBC beszámolója szerint az ellopott festmények becsült összértéke 9 millió euró (7,8 millió font).

A tolvajok feltörték a bejárati ajtót, hogy bejussanak az első emeleti szobába, majd a múzeum kertjén keresztül elmenekültek. A művelet kevesebb mint három percig tartott, és szervezett és strukturált volt – közölte a múzeum a SkyTG24 műsorszolgáltatóval, számol be a The Guardian.

A múzeum hozzátette, hogy a megfigyelőrendszernek és a rendőrség, valamint a biztonsági őrök gyors beavatkozásának köszönhetően nem tudtak továbbmenni. A rendőrség a múzeum és a szomszédos vállalkozások videokamerás felvételeit vizsgálja – mondta egy rendőrségi szóvivő.

A Parmától 20 km-re fekvő Magnani Rocca Alapítvány ad otthont Luigi Magnani művészettörténész gyűjteményének, amely Dürer, Rubens, Van Dyck, Goya és Monet műveit is tartalmazza. 1977-ben alapították.

A lopás a legújabb az európai múzeumokat célzó rablássorozatban.

Tavaly októberben tolvajok fényes nappal betörtek a párizsi Louvre-ba, és kevesebb mint nyolc perc alatt 102 millió dollár értékű ékszerekkel menekültek el.

Kapcsolódó írásaink