Az Atlantai Állatkert gorillája megfertőződött koronavírussal – írta meg tegnap számos amerikai hírportál. Mint a tudósításokból kiderül, Ozzie már 60 éves, ezzel pedig fajának legidősebb – ismert – egyede a világon.
A Fox 5 Atlanta cikke szerint a majmok fogékonyak lehetnek a koronavírusra. Vélhetően az állatkert egyik gondozója adhatta át neki a kórt, akinek szintén pozitív lett a tesztje. Mindez azért is komoly baj, mert a gondozók kiemelt biztonsági intézkedések mellett foglalkoznak az emberszabásúakkal.
Ozzie tesztjét elküldték a Georgia Egyetem állategészségügyi diagnosztikai laboratóriumába, ahol megerősítették, hogy pozitív lett. Az állat egyelőre jól van.




