Olykor kisiskolás módszerrel neveli a szabálytalankodó turistákat az indiai rendőrség.
Nemrég tíz izraeli, mexikói, ausztrál és osztrák turistát sújtottak szokatlan büntetéssel az észak-indiai Risikesben: ötszázszor kellett leírniuk, hogy „nem tartottam be a kijárási tilalom előírásait, és ezért bocsánatot kérek”. A térségben jelenleg több mint hétszáz külföldi turista tartózkodik. Az itteni szállodák a jövőben csak egy helyi segítő kíséretében engedélyezhetik vendégeiknek a hotel elhagyását. Indiában március vége óta van érvényben kijárási tilalom a járvány miatt, az emberek csak élelmiszer és gyógyszer vásárlására hagyhatják el lakhelyüket. Nemrég egy indiai rendőr egyik kezét levágták egy karddal, hat másik rendőr pedig megsebesült, amikor megtámadták őket, miközben a lezárások betartását felügyelték az észak-indiai Pandzsáb államban. A rendőr kezét nyolcórás műtét során varrták vissza.



