Nagyon sikeresnek bizonyult a Magyar Hírlap Kiadói Kft. akciója, amelynek keretében április elsejétől közel háromszáz magyarországi idős- és szociális otthonba küld ajándék Magyar Hírlapokat a veszélyhelyzet időtartama alatt.
Felajánlásunknak az a célja, hogy a külvilágtól elzárt szépkorúaknak ebben a nehéz helyzetben is elvigyük a nagyvilág híreit, pontosan tájékoztassuk őket a járvány elleni védekezésről, elemzéseinkkel pedig informáljuk a nyugdíjasokat a vírus hatásairól.
Úgy tűnik, ez sikerült is, ugyanis számtalan pozitív visszajelzést kaptunk és naponta érkeznek a köszönőlevelek szerkesztőségünkbe, legutóbb a Nógrád Megyei Ezüstfenyő Idősek Otthonától.
„Nagy örömünkre szolgál felajánlásuk, köszönettel vesszük intézményünk ellátottai számára elküldött újságokat, melyeket fertőtlenítést követően szétosztunk számukra. Szeretnénk ezúton megköszönni, hogy gondoltak ellátottainkra, hiszen foglalkoztatási lehetőségeink az utóbbi időben beszűkültek” - írták levelükben.
Hozzátették, hogy intézményükben az egyre nagyobb számú színjátszó-, tánccsoport tagjai a társas érintkezések elkerülése miatt hiányolják a rendszeres próbákat, összejöveteleket, de hálából elküldték nekünk az egyik tavalyi előadásukat.





