Életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték a dabasi nő gyilkosát

A vádlott és védője fellebbezett

Krónika
  • 2020.01.18. - 00:42

A Budapest Környéki Törvényszék pénteken életfogytiglani szabadságvesztésre ítélte első fokon az otthonában brutálisan megölt dabas-sári nő gyilkosát.

A vádlott 2018. március 5-én behatolt a hetvenéves, betegségekkel, demenciával küzdő nő otthonába, ahol bántalmazta, majd megkötözte, és elrabolt tőle 1,7 millió forintot. A sértett ezt követően belehalt sérüléseibe. Az ítélet szerint a férfi nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére követte el az emberölést. Legkorábban harminc év múlva bocsátható feltételesen szabadlábra. Az ítélet nem jogerős, a vádlott és védője fellebbezett.

Reklám