Váratlanul felébredt, majd gőzt, hamut és füstöt lövellt a magasba vasárnap az eddig szunnyadó Taal-vulkán, hétfőre pedig már vörösen izzó láva is feltört a Fülöp-szigeteken
A Manilától hetven kilométerre található tűzhányó miatt eddig nyolcezer embert kellett kitelepíteni, de ha a vulkáni aktivitás nem hagy alább, megközelítőleg négyszázötvenezer embert kell majd evakuálni a veszélyeztetett területekről. A füstfelhő miatt Manila egyik repülőterét is lezárták. A hatóságok először hármas, később négyes szintre emelték a készültséget. Ezt – a skála elnevezése szerint – az úgynevezett intenzív nyugtalanság állapota indokolta, amely esetén arra számítanak, hogy a tűzhányó napokon belül kitör. Ennek bekövetkezte jelentené az ötös, azaz a legmagasabb szintet. A földrengések és vulkánkitörések korántsem ritkák a Fülöp-szigeteken, az ország ugyanis az úgynevezett Tűzgyűrű zónájában fekszik, ahol a világon az egyik legerősebb a szeizmikus aktivitás.



