A Kaposvári Járásbíróság elrendelte annak a tizenhét éves fiúnak a letartóztatását, akiről nemrég egy videófelvétel szivárgott ki, amelyen a Zita Gyermekotthonban szórakozásból bántalmazza intézeti nevelt társát.
A december 29-én készült felvételen a támadó többször megüti és megrúgja társát, eközben a videó készítője nevetve biztatja. A sértett – akit mint kiderült, a gyanúsított többször is bántalmazott – egyebek mellett azért könyörög, hogy ne törjék el a karját. A gyanúsított a videó nyilvánosságra kerülése után elszökött, a rendőrség azonban rövid időn belül elfogta, majd aljas indokból, folytatólagosan elkövetett súlyos testi sértés bűntett kísérlete, valamint folytatólagosan elkövetett minősített személyi szabadság megsértése bűntett gyanújával őrizetbe vette. A videó készítőjét súlyos testi sértés bűntettének kísérletében mint bűnsegéd gyanúsítják a nyomozók. Fülöp Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára belső vizsgálat lefolytatására utasította az intézményt fenntartó Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság főigazgatóját, valamint tájékoztatást kért a gyermek jelenlegi állapotáról.



