A rendőrség az egész országra kiterjeszti a tavaly decemberben Budapesten elindított civil autós ellenőrzési rendszert – mondta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) balesetmegelőzési osztályának vezetője kedden az M1 aktuális csatornán.
Berzai Zsolt alezredes ezt azzal magyarázta, hogy a sofőrök kerülik a kihágásokat, ha rendőrautót látnak, így civil autókban ülve jobban kiszűrhetők a szabálytalankodók. Emlékeztetett arra: csak a decemberi civil autós ellenőrzések során 240 esetben intézkedtek a fővárosban. A gyakori problémák között említette, hogy az autósok szabálytalanul veszik igénybe a buszsávot, áthajtanak a piros jelzésen, megszegik a kötelező haladási irányt, és ha az autópályán a forgalom feltorlódik, előszeretettel közlekednek a leállósávban. Magyarországon nem az a probléma, hogy az autósok nem ismerik a szabályokat, hanem a közlekedési morál, a közlekedés többi résztvevőjének tiszteletben tartása, elfogadása a gond – hangsúlyozta.



